Botox czy kwas hialuronowy – który zabieg powinnam wybrać?

Decyzja o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej bywa czasem trudna. Nie wiesz jaką klinikę wybrać, którego lekarza oraz jaki zabieg w Twoim przypadku będzie najlepszy? Pierwsze dwa dylematy musisz rozwiązać sama, w ostatnim doradzi Ci specjalista. To on dobierze najlepszą terapię. Decyzję o tym, czy wybrać botox, czy kwas hialuronowy podejmie lekarz, to on wie, jakie terapie w Twoim przypadku będą najlepsze! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tych zabiegach.

Dla kogo botox?

Zabieg ten z powodzeniem można proponować już osobom w okolicy 30. roku życia – gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlaczego tak wcześnie? To doskonała terapia prewencyjna – tak naprawdę świetnie działa, w celu przeciwdziałania pojawiania się efektów starzenia. Do zadań botoksu należy zablokowanie pracy nadreaktywnych mięśni, które często powodują powstawanie zmarszczek mimicznych. Zabieg ten sprawdza się idealnie w celu wygładzenia zmarszczek i zapobiegania pojawianiu się kolejnych. Warto odróżnić botox od kwasu hialuronowego – pierwszy będzie działał m.in. przy red ukcji zmarszczek, drugi z kolei będzie służył np. w celu konturowania i wypełnienia określonych obszarów twarzy.

Przeczytaj także:  Botoks na włosy - czym jest, dla kogo, cena, jak długo się utrzymuje?

Więcej dowiesz się na https://www.preibisz.com/porady/lepsze-botox-kwas-hialuronowy/

Dla kogo kwas hialuronowy?

To substancja, która naturalnie występuje w organizmie, jest składnikiem odpowiedzialnym m.in. za nawilżenie i jędrność skóry. Stosując wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i podające je metodą iniekcji w skórę, sprawiamy, że staje się ona bardziej sprężysta (wszystko dzięki wspomnianym wcześniej zdolnościom nawilżającym kwasu hialuronowego). Substancja ta wypełni zmarszczki, wymodeluje twarz – można ją zastosować w policzki lub w okolicy linii żuchwy. Doskonale sprawdza się również w celu wypełnienia ust, przywrócenia im utraconego konturu bądź nawilżenia.

Efekty czasowe czy na stałe?

Zarówno botox, jak i kwas hialuronowy są to substancje, które działają przez określony czas. Zabieg z użyciem botoxu utrzymuje się około 6 miesięcy. Natomiast zabieg z kwasem hialuronowym będzie działał od 9 do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się tych preparatów zależy od naszego stylu życia, stanu skóry oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Bez wątpienia dla wielu pacjentów, taka powtarzalność zabiegów ma swoje zalety.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna