Botox czy kwas hialuronowy – który zabieg powinnam wybrać?

Decyzja o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej bywa czasem trudna. Nie wiesz jaką klinikę wybrać, którego lekarza oraz jaki zabieg w Twoim przypadku będzie najlepszy? Pierwsze dwa dylematy musisz rozwiązać sama, w ostatnim doradzi Ci specjalista. To on dobierze najlepszą terapię. Decyzję o tym, czy wybrać botox, czy kwas hialuronowy podejmie lekarz, to on wie, jakie terapie w Twoim przypadku będą najlepsze! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tych zabiegach.

Dla kogo botox?

Zabieg ten z powodzeniem można proponować już osobom w okolicy 30. roku życia – gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlaczego tak wcześnie? To doskonała terapia prewencyjna – tak naprawdę świetnie działa, w celu przeciwdziałania pojawiania się efektów starzenia. Do zadań botoksu należy zablokowanie pracy nadreaktywnych mięśni, które często powodują powstawanie zmarszczek mimicznych. Zabieg ten sprawdza się idealnie w celu wygładzenia zmarszczek i zapobiegania pojawianiu się kolejnych. Warto odróżnić botox od kwasu hialuronowego – pierwszy będzie działał m.in. przy red ukcji zmarszczek, drugi z kolei będzie służył np. w celu konturowania i wypełnienia określonych obszarów twarzy.

Więcej dowiesz się na https://www.preibisz.com/porady/lepsze-botox-kwas-hialuronowy/

Przeczytaj także:  Powiększanie ust nadal na topie

Dla kogo kwas hialuronowy?

To substancja, która naturalnie występuje w organizmie, jest składnikiem odpowiedzialnym m.in. za nawilżenie i jędrność skóry. Stosując wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego i podające je metodą iniekcji w skórę, sprawiamy, że staje się ona bardziej sprężysta (wszystko dzięki wspomnianym wcześniej zdolnościom nawilżającym kwasu hialuronowego). Substancja ta wypełni zmarszczki, wymodeluje twarz – można ją zastosować w policzki lub w okolicy linii żuchwy. Doskonale sprawdza się również w celu wypełnienia ust, przywrócenia im utraconego konturu bądź nawilżenia.

Efekty czasowe czy na stałe?

Zarówno botox, jak i kwas hialuronowy są to substancje, które działają przez określony czas. Zabieg z użyciem botoxu utrzymuje się około 6 miesięcy. Natomiast zabieg z kwasem hialuronowym będzie działał od 9 do 18 miesięcy. Czas utrzymywania się tych preparatów zależy od naszego stylu życia, stanu skóry oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Bez wątpienia dla wielu pacjentów, taka powtarzalność zabiegów ma swoje zalety.

Podobne posty

Przeczytaj także:  Botoks na włosy - czym jest, dla kogo, cena, jak długo się utrzymuje?
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]