Botoks – cudowny sposób na walkę z nadmiernym poceniem

Jeżeli ktoś nigdy nie doświadczył problemu nadmiernego pocenia się jakieś części ciała to naprawdę nie ma pojęcia, jak bardzo jest to trudne. Nie można się oczywiście dziwić tym ludziom, że nie wiedzą, o co tutaj chodzi – większości z nas trudno jest się wczuć w sytuację drugiego człowieka, który ma inne problemy. Tego rodzaju potliwość potrafi być tak bardzo nasilona, że dosłownie uniemożliwia nam wychodzenie z domu – za bardzo się wstydzimy. Może ona dotyczyć całego ciała – jednak najczęściej są to stopy, pachy, twarz i dłonie. 

Wyobraź sobie, że chcesz się przywitać z potencjalnych pracodawcom na rozmowie kwalifikacyjnej – a Twoja ręka jest tak mokra, jakbyś dopiero wyjął ją spod odkręconego kranu z wodą. Tak to właśnie czasami wygląda i możesz nam wierzyć, że jest to bardzo krępująca sytuacja – dla obu stron. Ludzie mający takie problemy zamykają się w sobie i nie chcą się z nikim widywać, bo obawiają się reakcji – może się to bardzo źle odbić na ich psychice i relacjach z otoczeniem. Na szczęście obecnie mamy już sposoby do walki z tak nasiloną potliwością – jednym z nich jest botoks

Od czego zacząć?

Na początek polecali byśmy na pewno wypróbowanie różnego rodzaju kremów i dezodorantów – czasami to wystarcza. Są one dostępne w Internecie, w aptekach i drogeriach. Są znacznie silniejsze od tych powszechnie sprzedawanych produktów, z których korzystają wszyscy. Zwróćmy tylko uwagę na to, aby był to środek przeznaczony do tej konkretnej partii ciała – wtedy efekty powinny być lepsze. Niektórzy ludzie zaczynają też korzystać z pomocy terapeutów, ponieważ czasami pocenie to po prostu skutek uboczny stresu – eliminując go możemy wyeliminować też pocenie. 

A jeżeli nic się nie sprawdzi to koniecznie poczytaj sobie więcej na temat botoksu – ta niepozorna toksyna może w krótkim czasie rozwiązać Twoje problemy z potliwością. 

Działa praktycznie u każdego 

Dużo osób dalej obawia się, że ich przypadek jest na tyle ciężki, że botoks po prostu nie zadziała. Nie jest to jednak możliwe – zawsze przynajmniej na jakiś czas dochodzi do sparaliżowania gruczołów potowych. Faktycznie dużo zależy tutaj od naszego organizmu – u niektórych ludzi toksyna botulinowa wydalana jest z organizmu szybciej i musimy zabieg po prostu powtórzyć. Jeżeli nie przerażają Cię tutaj koszty to w dalszym ciągu nawet w takiej sytuacji powinno być to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Generalnie czas utrzymywania się efektu to około 6 miesięcy – jeżeli zdecydujesz się na zabieg dwa razy w roku to Twój problem powinien w końcu przejść do historii. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna