Podologia

Stopy są najbardziej narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Z myślą o Twoich potrzebach przygotowaliśmy szeroką  pielęgnacyjną. W naszym opolskim salonie kosmetycznym znajdziesz klamry korygujące wrastające paznokcie, zabieg parafinowy, usuwanie odcisków i modzeli oraz  żelowanie paznokci. Podczas każdego zabiegu używamy jednorazowo pilnika oraz ręcznika frotte, natomiast wszystkie narzędzia są skrupulatnie dezynfekowane oraz sterylizowane. Dzięki temu masz pewność, że zabieg zostanie wykonany bezpiecznie i higienicznie. Podaruj swoim stopom chwilę odpoczynku w trakcie nowoczesnego zabiegu pedicure w naszym studiu kosmetycznym w Opolu.

 

 

 

W naszej ofercie znajdą państwo:

  • Pedicure klasyczny/ biologiczny z malowaniem
  • Pedicure SPA
  • Zdobienie / malowanie paznokci
  • Lac Sensation (lakier hybrydowy)
  • Pedicure z hybrydami Lac Sensation
  • Żelowanie paznokci
  • Ściąganie żelu
  • Klamry korygujące

PODOLOGIA

Podstawowy zabieg podologiczny – polega na dokładnym wywiadzie podologicznym, usunięciu wszelkich zrogowaceń, czyli modzeli, odcisków, pękających pięt, opracowaniu paznokci oraz diagnostyce stóp i ustalenie pielęgnacji domowej. Do zabiegu stosuje się wyłącznie narzędzia sterylne i jednorazowe.

 

Modzele – to nadmiernie zrogowaciałe obszary komórek skóry zlokalizowane w punktach stresu. Jest to reakcja obronna komórek skóry. Zabieg polega na bezbolesnym oczyszczeniu zrogowaceń.

 

Odciski –  to bolesne zrogowacenia powstałe w wyniku trwałego nadmiernego ucisku. Usuwanie odcisków przez podologa jest bezbolesne, a prawidłowe postępowanie pozabiegowe ogranicza możliwość nawrotów.

 

Pękające pięty i rozpadliny –  przyczyna pęknięć na skórze pięt to często nadmierne rogowacenie, suchość skóry oraz brak elastyczności. Pęknięcia pięt objawiają się małymi suchymi rysami, które pod wpływem obciążenia mogą ulegać pogłębianiu, sączeniu czy krwawieniu. Może skutkować bólem. Zabieg ma na celu właściwe usunięcie zrogowaceń.

 

Brodawki wirusowe  – potocznie to kurzajki i są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Zazwyczaj nabyte na basenach, siłowniach, saunach.  Podolog stosuje preparaty, które “wyciągają” zmiany na zewnątrz.

 

Paznokcie zmienione chorobowo – choroby paznokci to zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej. Najczęściej niszczy ją grzybica paznokcia. Podolog usuwa zmienione chorobowo części płytki i wdraża leczenie zalecając pielęgnację domową co jest gwarancją pozbycia się problemu grzybicy paznokcia.

Rekonstrukcja płytki paznokciowe – odbudowa płytki paznokcia jest wykonywana opatentowaną metodą UNGUISAN® Classic. Zabieg polega na zastosowaniu masy do rekonstrukcji płytki paznokciowej, która zapewnia estetyczny i naturalny wygląd paznokcia.

 

Paznokcie wkręcające –  przyczyną tej dolegliwości jest deformacja kostna paliczków dystalnych spowodowana nieprawidłową biomechaniką stopy.  harakterystyczne zwijanie się paznokcia w rurkę to czas na wizytę u podolog. W czasie wizyty jest zastosowana odpowiednia bezbolesna metoda, czyli aplikacja Klamry Frasera lub Klamry Tytanowej .

 

Paznokcie wrastające –  krawędzie paznokcia wrastające w skórę otaczającą paznokieć, zwaną wałem okołopaznokciowym, są częstym problemem stóp. Najczęstsze przyczyny pojawienia się tej dolegliwości to głównie zaburzenia statyki stopy, ale także nieprawidłowy sposób obcinania paznokci, noszenie butów z wąskimi czubkami, nadwaga czy ciąża. W czasie wizyty jest ustalona przyczyna oraz zastosowanie odpowiedniej metody, czyli aplikacji Klamry Frasera lub Klamry Tytanowej .

 

Badanie mykologiczne – jest to badanie na obecność i gatunek grzybów obecnych na płytce paznokciowej i skórze

 

Badanie bakteriologiczne – jest to badanie na obecność bakterii.