Ultradźwięki – dr Kleanthous

 

Dzięki nowej technologii ultradźwięków połączonej z koloroterapią jesteśmy w stanie wprowadzić substancję nawet do skóry właściwej i tkanki łącznej. Dzięki temu łatwiej i skuteczniej walczymy z problemami skórnymi, jak i upływem czasu.

_mg_8156Poprzez działanie ultradźwięków przestrzenie międzykomórkowe skóry rozszerzają się, dzięki czemu zbędne produkty przemiany materii mogą zostać odtransportowane, a „udrożniona” skóra może przyjmować więcej substancji odżywczych. Ultradźwięki polecane są przy wielu schorzeniach, np.: trądziku, rozszerzonych naczynkach krwionośnych, opuchliznach, cieniach pod oczami, w przypadku zmęczonej i zestresowanej skóry, cellulitu, wypadaniu włosów, itd.

Składnikiem wiodącym w filozofii ultradźwięków i dermokosmetyków Dr. Kleanthous’a jest c.s.m. (cell supporting molecules) à nośnik informacji regeneracji organizmu. Wieloletnie doświadczenia potwierdziły fakt, że w miarę upływu wieku w naszym organizmie dochodzi do redukcji c.s.m., słabnie wymiana informacji między komórkami, a co za tym idzie, dochodzi do zachwiania prawidłowych funkcji komórek i zrównoważonego ich wzrostu. Dzięki niewielkiej wadze molekularnej c.s.m. (ok. 1000-krotnie mniejsze od pozostałych składników stosowanych w kosmetyce) mogą łatwiej wniknąć w głąb skóry.

Wszystkie produkty zawierają indywidualną mieszkankę c.s.m. i składników aktywnych skomponowanych dla konkretnych rodzajów cer. W ten sposób możemy nie tylko wspierać regenerację komórek, ale również zwalczać długotrwałe problemy.

Każdy zabieg jest w pełni relaksujący, ponieważ są wykonwane aż trzy masaże. Pierwszy to masaż wprowadzający całego ciała, w którym możemy się rozluźnić i zrelaksować. Kolejny masaż to masaż twarzy oraz masaż głowicą ultradźwiękową.

Dry Skin

Zabieg przeznaczony dla osób ze skórą suchą, łuszczącą się i wrażliwą. Celem będzie dostarczenie wilgoci, zapobieganie dalszemu uczuciu suchości i napięcia oraz regeneracja uszkodzonych komórek.

Zabieg rozpoczynamy od demakijażu cery.  Kolejnym etapem jest peeling enzymatyczny, który gruntownie oczyści skórę z martwych komórek naskórka. Na oczyszczoną skórę rozprowadzamy koncentrat z ampułki do cery suchej z zawartością kwasu hialuronowego. Serum wtłaczamy w głąb skóry za pomocą głowicy ultradźwiękowej i odpowiednio dobranym programem koloroterapii. Po upływie czasu działania ultradźwięków przemywamy skórę, aby w kolejnym etapie nałożyć maskę nawilżająco-łagodzącą. Na zakończenie zabiegu rozprowadzamy na skórze żel anti aging activator i wmasowujemy krem końcowy, który przeciwdziała rogowaceniu skóry, łagodzi podrażnienia i regeneruje komórki skóry.

Czas zabiegu wynosi około 90 minut.

Cuperose Skin

W większości przypadków problem rozszerzonych naczynek występuje u osób ze skórą suchą i wrażliwą. Efektem zabiegu będzie wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz zredukowanie ilości rozszerzonych naczynek. Ultradźwięki pozwolą udrożnić przepływ krwi i przywrócić jej dawny blask.

Po demakijażu cery wykonujemy peeling enzymatyczny, który gruntownie oczyści skórę z martwych komórek naskórka. Na oczyszczoną skórę rozprowadzamy koncentrat z ampułki do cery naczyniowej, który działa kojąco na skórę i łagodzi zaczerwienienia oraz wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Serum wtłaczamy w głąb skóry za pomocą głowicy ultradźwiękowej  i odpowiednio dobranym programem koloroterapii. Po upływie czasu działania ultradźwięków przemywamy skórę, aby w kolejnym etapie nałożyć maskę nawilżająco-łagodzącą. Na zakończenie zabiegu rozprowadzamy na skórze żel anti aging activator i wmasowujemy krem końcowy dla cery z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, który łagodzi podrażnienia.

Czas zabiegu wynosi około 90 minut.

Rich  Skin

Skóra dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji. Celem jest odzyskanie elastyczności, poprawa stanu struktury skóry oraz odbudowa kolagenowa. Ultradźwięki wspierają ukrwienie, udrażniają i rekonstruują włókna elastylowe.

Po peelingu enzymatycznym nakładamy maskę nawilżająco-łagodzącą. Następnie rozprowadzamy serum do cery dojrzałej, które pomaga w odbudowie kolagenu i aktywuje mikrocyrkulację. Na zakończenie zabiegu rozprowadzamy na skórze żel anti aging activator i wmasowujemy krem końcowy dla cery dojrzałej.

Czas zabiegu wynosi około 90 minut.

Balancer Skin

Nie ma skuteczniejszej metody w zwalczaniu trądziku. Ultradźwięki udrażniają i oczyszczają skórę, wprowadzają składniki aktywne w głąb skóry, dzięki czemu źródło trądziku niwelowane jest już u jego podstaw. Przystępujemy do masażu twarzy za pomocą głowicy ultradźwiękowej w celu rozpulchnienia skóry i otworzenia zatkanych gruczołów, oczywiście po wcześniejszym peelingu enzymatycznym. Przystępujemy do mechanicznego oczyszczania skóry. Dezynfekujemy skórę płynem antybakteryjnym i na czystą skórę rozprowadzamy serum do cery trądzikowej oraz maskę łagodząco-nawilżającą. Naturalne, roślinne ekstrakty regulują nadmierną produkcję sebum i łagodzą podrażnienia. Na zakończenie zabiegu rozprowadzamy na skórze żel anti aging activator i wmasowujemy krem końcowy, typowy dla cery trądzikowej.

Czas zabiegu wynosi około 120 minut.