Anthelia – IPL

W naszym SPA w Opolu znajdziesz IPL Anthelia Efficient Pulsed Light – doskonały aparat do fotodepilacji, usuwania przebarwień, zamykania naczynek oraz odmładzania skóry. Terapia IPL jest metodą sprawdzoną klinicznie i bezpieczną, a dodatkowo prawie bezbolesną. W zależności od obszaru skóry i cech osoby poddawanej zabiegom, oddziaływanie światła błyskowego na skórę może być odczuwane jak lekkie uderzenie skóry gumą. Szeroki zakres fal pozwala na idealne dopasowanie do wszystkich typów skóry i różnych zmian skórnych. Zabiegi z wykorzystaniem IPL Anthelia jest praktycznie dla każdego kto chce poprawić wygląd swojej skóry, niezależnie od płci i wieku!

Jednak przeciwwskazaniami do zastosowania IPL Anthelia to: ciąża, cukrzyca, zażywanie leków i ziół fotouczulających, rozrusznik serca, padaczka, opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem), stosowanie samoopalaczy, kremy z retinolem, B-karoten, bielactwo, aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu, skłonności do bliznowacenia, guzy skórne lub czerniaki, łuszczyca, opryszczka.

Fotodepilacja:

Lampa błyskowa Anthelia emituje wiązkę światła absorbowanego przez brązowy barwnik (melaninę) zawarty w łodydze włosa i jego korzeniu. Wiązka światła przetwarzana jest w ciepło, co prowadzi do zniszczenia 20% brodawek odżywczych włosów.

Do znaczącego ograniczenia wzrostu włosów konieczna jest seria zabiegów. Doświadczenie wskazuje, że depilacja obszaru skóry przy zastosowaniu tej techniki wymaga odbycia 4 do 8 sesji rozdzielonych przerwami 1,5 do 3 miesięcy. Po serii tej powinna nastąpić seria zabiegów podtrzymujących, której celem jest uzyskanie ograniczenia wzrostu ciemnych włosów na jasnej skórze o 90%. Włosy po zabiegach będą cieńsze, jaśniejsze i rzadsze.

Oferowana przez nasz opolski salon kosmetyczny Fotodepilacja światłem pulsacyjnym to zabieg pielęgnacji urody przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, który można stosować na wszystkich częściach ciała.

Usuwanie przebarwień:

Lampa błyskowa Anthelia emituje wiązkę światła absorbowanego przez brązowy barwnik (melaninę) w punktach nagromadzenia pigmentu. Wiązka światła przetwarzana jest w ciepło, co prowadzi do zniszczenia barwników.

Zabieg ogólnie jest przeznaczony dla przebarwień skóry, takich jak plamy posłoneczne czy przebarwienia starcze (plamy wątrobowe).
Pomimo faktu, iż jest zabiegiem najbardziej skutecznym, nie można zagwarantować, że uzyskane efekty będą w 100% doskonałe. Zabieg, jeżeli zachodzi taka konieczność, może zostać powtórzony po upływie minimum 1 miesiąca.

Zamykanie naczynek:

Celem zabiegu jest zamykanie rozszerzonych naczyniek i drobnych czerwonych plamek. Tzw. pajączki najczęściej pojawiają się na twarzy, rękach i nogach.

Zabieg wymaga szeregu powtórzeń, przy czym zabiegi na jednym obszarze powinny być rozdzielone przerwami o długości minimum 4 do 6 tygodni. W początkowej fazie zabiegów nie jest możliwe przewidzenie ile powtórzeń będzie koniecznych. Aby osiągnąć zaniknięcie największych naczyniek konieczne może się okazać 2 – 5 krotne powtórzenie zabiegu na danym obszarze i długi okres wygajania, nawet do zaniknięcia zaczerwienienia (rumienia).

Fotoodmładzanie:

Zabieg fotoodmładzania polega na uzyskaniu przy pomocy intensywnego światła pulsacyjnego redukcję oznak starzenia związanego z oddziaływaniem między innymi promieni słonecznych. Skóra jest jędrniejsza oraz bardziej elastyczna. Zmniejszają się rozszerzone pory, a także wygładzają się niewielkie zmarszczki.

Oddziaływanie termiczne może wywołać dodatkowo lekką reakcję zapalną, po której następuje aktywacja i namnożenie fibroblastów. Dzięki temu mechanizmowi zachodzi przebudowa naskórka prowadząca do poprawy zabarwienia, struktury i elastyczności skóry.

Zabiegi są wykonywane w ilości 4 do 6 sesji, rozdzielonych przerwami o długości 2 – 3 tygodni.

Kuracja przeciwtrądzikowa

IPL Anthelia pomaga w walce z trądzikiem. Zmiany trądzikowe mogą mieć szereg różnych przyczyn, jednak zawsze towarzyszy im silna aktywność hormonalna, a więc schorzenie to wymaga leczenia metodami lekarskimi. Jednak w wielu przypadkach antybiotyki nie są skuteczne, a dodatkowy zabieg z zastosowaniem światła pulsacyjnego może zredukować poziom infekcji poprzez utlenienie szkodliwych bakterii i skoagulowanie krwi w naczyniach gruczołów łojowych. Aby zredukować zmiany trądzikowe o około 50%, konieczne jest wykonanie 5 powtórzeń zabiegów, z przerwami co 1 do 2 tygodni.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą SPA w Opolu!