Endermologia – leżę i chudnę

Sport, który uwielbiam …

Nie pocę się , nie męczę , nie boli , nie kontroluję oddechu, nie synchronizuję ruchów …. LEŻĘ i CHUDNĘ.

Mowa o ENDERMOLOGII LPG CELLU M6TM INTEGRAL.

Sześć lat temu miałam okazję pierwszy raz testować to cudowne urządzenie

( dziękuję Pani, która poleciła mi te zabiegi ).

Efekty były niesamowite. Przy mojej ówczesnej wadze i szybkim tempie chudnięcia , urządzenie świetnie dawało sobie radę z moją tkanką tłuszczową , cellulitem i zwisającą skórą na ciele i twarzy, walcząc ze zwisającym podbródkiem i poprawiając kontury .

Nie wiedziałam wtedy, że trafiłam najlepiej jak mogłam , gdyż metoda ta jest uznana na świecie za najbardziej skuteczną w leczeniu cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Gdy powstał projekt Instytutu Urody Symfonia Piękna , wiedziałam że nie może zabraknąć Endermologii, aby inni mogli skorzystać i cieszyć się nowym ciałem …

No i pojawiło się to cudo u nas… Teraz dowiedziałam się znacznie więcej .

Ekskluzywna technologia LPG jest w pełni naturalna, nieinwazyjna i skuteczna.

Najnowszym modelem aparatu do wykonywania endermologii jest CELLU M6TM INTEGRAL .Wykonuje się nim masaż podciśnieniowy oddziałując na tkankę tłuszczową łączną skóry uaktywniając metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymulując produkcję włókien kolagenowych. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu.  Pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki , by cieszyć się na długo zgrabną  figurą i jędrną skórą .Dzięki zastosowaniu 55 programów urządzenie ma szerokie spektrum działania.

Jest  stosowany  do zabiegów

  • Estetycznych – odchudza, redukuje obrzęki i likwiduje cellulit wodny, poprawia krążenie , ujędrnia ciało , ujędrnia biust 😉 . Specjaliści w metodzie liposukcji polecają ją przed zabiegiem dla zmiękczenia tkanki i po zbiegu w celu regeneracji.
  • Terapeutycznych – wspomaga leczenie blizn, przywarć, oparzeń, zwłóknień, rozstępów , żylaków … polecana po mastektomiizmniejsza różne rodzaje bólu mięśni i stawów , leczy uszkodzenia więzadeł , likwiduje obrzęki
  • Sportowych ( rozgrzewka sportowa, przygotowanie mięśni do wysiłku, zakwasy, masaż p/bólowy)

W trakcie endermologii w naszym organizmie wyzwalają się hormony szczęścia –  endorfiny, które powodują uczucie odprężenia i zadowolenia , kojąc ból …

 

A zabieg wygląda tak :

Ubieramy endermowear , kombinezon, dzięki któremu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą . Masaż jest wykonywany komputerowo,  za pomocą głowicy składającej się z niezależnie pracujących dwóch rolek oraz pulsującej komory ssącej . Pod wpływem ciśnienia , fałd skórny zostaje wciśnięty pomiędzy rolki i przybiera kształt fali . Skóra jest rolowana na zewnątrz i od wewnątrz oddziałując na głębokie warstwy . Intensywność uzależniona jest od partii ciała.

A może coś z historii :

Pewien Francuz , Louis Paul Guitay (PLG) miał wypadek motocyklowy  … jak to po wypadku obrażenia ciała i po nich blizny . Rehabilitacja polegająca na ręcznym wałkowaniu fałd skórnych przez 3-4 godziny , wykonywana przez kilku masażystów miała stymulować tkankę łączną . Pacjent na podstawie odczuć i skuteczności uzależnionej od siły terapeuty skonstruował urządzenie wykonujące podobne czynności z zastosowaniem podciśnienia , ale znacznie szybciej. Maszyna miała  być stosowana do wspomagania leczenia blizn powypadkowych , stosownie do powodu jej powstania. Podczas używania tego urządzenia okazało się, że  masaże stymulują układ żylny i limfatyczny, wspomagają wymianę komórkową , redukują toksyny w organizmie i zmniejszają retencję wody.

W roku 1986 opatentowano technolgięEndermologie R.

Wyniki badań klinicznych, naukowych, wykonane zostały przez niezależne czołowe ośrodki naukowe świata : Uniwersytet Los Angeles, Uniwersytet Vanderbilt, Centrum Biologii Molekularnej w Mediolanie, Uniwersytet w Sienie, Uniwersytet Brukselki, Uniwersytet Nowojorski. W USA metoda została N1 na świecie , potwierdzona jako nieinwazyjna , pobudzająca naturalne procesy organizmu  .

Ciekawostki :

30 lat na rynku

Ponad 85 badań naukowych

Ponad 160 milionów zabiegów rocznie

Ponad 250 gabinetów w Polsce

Jedyny gabinet w Opolu posiadający najnowszy model aparatu Cellu M6 R INTEGRAL

Złoty Medal Targów Poznańskich dla aparatu Cellu M6™ Integral
W dniach 2-3 kwietnia 2011r. w Poznaniu odbyły się targi kosmetyczne BeautyVision. Prezentowany na nich aparat do Endermologie™ Cellu M6™ Integral zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Złoty Medal MTP ma blisko 30 – letnią tradycję i renomę. Jest targowym trofeum, które pomaga w rynkowej rywalizacji, symbolem walorów produktu, jego nowoczesności i innowacyjności. Firmy, które zdobyły prawo umieszczania tego znaku na swoich produktach, potwierdzają jego marketingową rangę.

Cellu M6™ Integral to wszechstronny aparat do zabiegów Endermologie™ na ciało i na twarz. Zapewnia wszystkie możliwości wykorzystania techniki LPG™ w zabiegach estetycznych, terapeutycznych i sportowych. Oprócz standardowych szerokości modułów 50 i 70 mm głowica do ciała obsługuje nowy moduł 80 mm, który pogłębia efekt zabiegu i skraca jego czas. Ekran dotykowy oprócz parametrów zabiegu wyświetla również program „wirtualnego trenera” – pomocnego w przeprowadzaniu zabiegu.

Opatentowana technologia LPG™
Patent LPG™: moduły wyposażone w dwie niezależnie napędzane rolki, w których zastosowano mikroelektronikę pozwalającą na niezależne sterowanie kierunkiem i prędkością obrotu.

Zintegrowany trener LPG™
Dzięki zaprogramowanym protokołom wirtualny trener prowadzi terapeutę krok po kroku w trakcie zabiegu. Pozwala to na zachowanie większej precyzji i osiągnięce celu zabiegu.

Precyzyjne głowice zabiegowe:
●      Głowica estetyczna Ergodrive do ciała z modułami 50, 70 i 80 mm zwiększa precyzję i zapewnia wyjątkową efektywność zabiegu. Wyposażona w ekran sterowania znacznie ułatwia zdalne sterowanie aparatem. Rolki posiadają 4 tryby rotacji, co pozwala na uzyskanie zindywidualizowanych efektów.

●      Głowica terapeutyczna TR50 oddziałuje na zwłóknienia, obrzęki, stany zapalne przed i po liposukcji itp. Wyposażona w ekran sterowania znacznie ułatwia zdalne sterowanie aparatem. Posiada 3 ustawienia umożliwiające wysoce precyzyjne chwytanie tkanki skórnej (głęboko lub powierzchniowo).

●      3 głowice zabiegowe Lift zapewniają dynamiczną stymulację komórkową w delikatnych obszarach twarzy, szyi, dekoltu i biustu.3 stopnie intensywności pracy, dla wysokiej precyzji pocesu przywracania skórze gęstości (oczyszczanie, uzupełnianie, ujędrnianie).

●      Zestaw pomocniczych głowic i mikrogłowic umożliwia wykonanie zabiegów w miejscach trudnodostępnych, delikatnych i na małych powierzchniach.