Mezoterapia igłowa – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Mezoterapia igłowa – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Mezoterapia igłowa jest niezwykle skuteczna. Zabieg ten można zastosować na ciało, a przede wszystkim na

twarz i skórę głowy.

W tym artykule odpowiem na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii igłowej. Wyjaśnię na czym polega zabieg, w jakich przypadkach należy go wykonać oraz co go wyróżnia na tle innym.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Zabieg polega na dostarczaniu skórze właściwej substancji leczniczych i odżywczych poprzez wstrzykiwanie śródskórnie małych dawek substancji leczniczej w wybraną okolicę.

Jest to znakomita i skuteczna metoda w likwidacji drobnych zmarszczek. Stanowi doskonałą profilaktykę, która ma za zadanie hamować starzenie się skóry.

Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących, stymuluje metabolizm komórek przez co zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Po wykonanej serii zabiegów mezoterapii uzyskuje się znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia. Znikają drobne zmarszczki, natomiast głębsze bruzdy ulegają znacznemu spłyceniu.

Osoby zmagające się z cellulitem również mogą uzyskać nieprzeciętne efekty. W trakcie zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejszają się procesy włóknienia tkanki łącznej oraz wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza) co prowadzi do ogólnego napięcia i ujędrnienia skóry.

Dlaczego mezoterapia Concerto?

Na rynku mamy do czynienia z wieloma urządzeniami do wykonywania zabiegu mezoterapii. W naszym Instytucie mają Państwo okazję skorzystać z zabiegu, który wykonujemy za pomocą aparatu Concerto. Sprzęt posiada certyfikat zgodny z normami Unii Europejskiej i jest przeznaczony do wykonywania zabiegów medycznych. Kosmetolog, po przeprowadzonej diagnozie, ustawia parametry, dostosowuje grubość i długość igły, depozyt koktajlu oraz głębokość, na którą będzie wprowadzony produkt. Aparat Concerto daje nam gwarancję poprawnego, a przede wszystkim bezpiecznego wprowadzenia koktajlu. Za każdym razem wkłucie jest na tą samą głębokość oraz podany jest ten sam depozyt. W trakcie zabiegu lub w zależności od okolicy Kosmetolog zmienia parametry w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Mezoterapia a blizny i rozstępy.

Mezoterapia w połączeniu z innymi zabiegami tj. mikrodermabrazją czy peelingiem osiąga bardzo dobre efekty.
Substancje stosowane w tej terapii pobudzają rozrost fibroblastów, regenerują i zwiększają elastyczność włókien tkanki łącznej, przyspieszają gojenie, rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry.

Mezoterapię wykorzystuje się w nadmiernym wypadaniu włosów lub znaczącym osłabieniu struktury włosów.
Podawane sródskórnie aminokwasy, minerały i witaminy poprawiają odżywienie, regenerują, a nawet powodują odrost utraconych włosów.

Zalecenia przed i po zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).

Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Spektakularne efekty można zaobserwować wykonując zabieg mezoterapii w serii. Liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań klientów.

Średnio należy wykonać od 3-6 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych. W celu podtrzymania efektów, nie częściej niż pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące. Cała kuracja nie powinna przekroczyć 3-4 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

  • ciąża, okres karmienia piersią;

  • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach;

  • cukrzyca, w szczególności nieunormowana;

  • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne;

  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne;

  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu);

  • skłonności do blizn i zwłóknień.

Małgorzata Hodór
Kosmetolog w Instytucie Urody Symfonia Piękna